top of page

Septyni sandėlio valdymo sistemų privalumai

Pamestų ar neatsekamų atsargų laikai turėjo praeiti seniai. Turint efektyvias programinės įrangos sistemas, profesionalų valdymą ir kompetenciją, tikslią kiekvieno tiekimo grandinės elemento vietą, būseną ir skaičių galima nustatyti iš karto.


Teisingai pasirinkta SVS suteikia galimybę sutrumpinti pristatymo laiką, saugoti mažesnį atsargų kiekį, dėl ko sumažėja klaidų, skubių ir nenumatytų pristatymų skaičius bei galima užtikrinti skaidrią sandėliavimo paslaugų ir jų klientų sąveiką. Keista, kad vis dar yra įmonių, kurios veikia pasenusiais metodais.


Kas yra SVS?


Sandėlio valdymo sistema (SVS) yra programinė įranga, skirta palaikyti ir optimizuoti sandėlio funkcionalumą bei prekių paskirstymo centro valdymą. Šios sistemos palengvina kasdienį darbų planavimą ir organizavimą, personalo valdymą, vadovavimą ir turimų išteklių kontrolę bei panaudojimą.


Pavyzdžiui, SVS gali užtikrinti organizacijos atsargų matomumą, bet kuriuo metu ir bet kurioje vietoje, tiek objekte, tiek per nuotolį. Ji taip pat gali valdyti tiekimo grandinės operacijas nuo gamintojo ar didmenininko iki sandėlio, tada iki mažmenininko ar platinimo centro.


Sandėlio valdymo sistemos privalumai


1. Optimizuota erdvė ir mažesnės eksploatacijos išlaidos


Gerai išvystyta sandėlio valdymo sistema sumažina veiklos išlaidas įvairiais būdais. Tokia sistema lemia efektyviausią darbo jėgos ir erdvės panaudojimą. Sandėlio valdymo sistema gali padėti nustatyti kur laikyti tam tikras medžiagas, gaminius ir įrangą, kad būtų optimizuotas jūsų sandėlio srautas. Kai kuriose pažangiose sistemose yra sandėlio grindų planuotojai, leidžiantys vartotojams sistemoje sukurti ir techniškai aprašyti potencialius stelažų planus.


SVS sprendimai taip pat gali padėti išlaikyti teisingą atsargų judėjimą, nesvarbu kokie sandėliavimo metodai taikomi: LIFO, FIFO ar FEFO. Paprastai LIFO leidžia ekonomiškai naudoti erdvę ir judėjimą. FIFO arba FEFO gali išlaikyti produktų, esančių sandėlyje kokybę. Sandėlio valdymo sistema veikia įvairiapusiškai ir lanksčiai, todėl lengva suformuoti visus reikalingus pakeitimus, kad būtų galima pasirinkti tinkamiausią atsargų saugojimo vietą ir inventorių bei padėti valdyti darbuotojų darbą.


2. Atsargų matomumas


Atsargų matomumas yra vienas iš svarbiausių sandėlio valdymo sistemų komponentų. SVS realiu laiku teikia duomenis apie jūsų sandėlio atsargas brūkšninių kodų, serijos numerių ar RFID žymėjimo pagalba. Visi šie metodai leidžia vartotojams dokumentuoti kiekvieną daiktą, kai jis patenka į sandėlį, matyti visus jų judesius sandėlyje, taip pat judėjimą gabenant iš vienos vietos į kitą.

Toks matomumas yra būtinas norint tinkamai sukurti paklausos prognozes, kuriose pateikiama informacija, kurie produktai yra populiariausi tam tikru laiku. Šios prognozės padeda vadovams nuspręsti, į kuriuos produktus investuoti ir kurie iš jų gali prarasti savo vietą rinkoje. Padidėjęs atsargų atsekamumas, kaip vienas iš daugelio susijusių SVS privalumų, taip pat yra labai naudingas atšaukimo atveju. Ant galutinio produkto esantys serijos numeriai leidžia vartotojams sekti prekę pagal jos pirminį partijos numerį, kuris nustato ar produktas yra brokuotos partijos dalis. Toks atsekamumas užtikrina, kad galėsite atšaukti tik sugadintas prekes, o ne visas, jūsų manymu, sugadintas prekes.


3: Efektyvus darbo valdymas


Kaip jau skaitėte, SVS leidžia laisvai nustatyti, kurie rinkimo, pakavimo ir atidėjimo metodai yra efektyviausi jūsų verslui. Be to, kad SVS sprendimai gali padėti optimizuoti atsargų išdėstymą ir maršruto kūrimą, jie gali nustatyti geriausią darbuotoją. Atsižvelgiant į tokius veiksnius kaip įgūdžių lygis, artumas ir kitos užduotys, SVS padeda vartotojams priskirti darbus kiekvienam komandos nariui.


Be tvarkaraščių sudarymo ir kasdienių užduočių skyrimo, WMS programinė įranga gali būti naudojama norint geriau suprasti jūsų darbo jėgą. Naudodamiesi darbo jėgos prognozavimu ir KPI, sandėlių vadovai gali sužinoti, kada jiems gali prireikti daugiau ar mažiau darbuotojų, nustatyti geriausius atlikėjus ir ieškoti tobulėjimo sričių. Kadangi darbo sąnaudos sudaro 65% vidutinio sandėlio biudžeto, nepaprastai svarbu iki galo suprasti, kaip išleidžiami šie ištekliai.


4: Optimizuota tiekimo grandinė


Sandėlio valdymo sistema optimizuoja sandėlio vidinę veiklą, kuri gali išsiplėsti į platesnę tiekimo grandinę. Sandėlyje, SVS supaprastina visą sandėliavimo procesą nuo atvežamų iki išvežamų krovinių, pagerindama operatyvumą ir sumažindama išlaidas. Sandėlio personalas greitai ir tiksliai vykdo paskirtas užduotis, sumažindamas arba pašalindamas nereikalingą ar neproduktyvią veiklą. Toks laiko ir išlaidų taupymas, kartu su optimizuotais procesais ir tikslia informacija gali būti perduotas vidiniams ir išoriniams partneriams, kad jie galėtų patobulinti savo veiklą. Pavyzdžiui, optimizuotas krovinių priėmimas sutrumpina jų pristatymo laiką ir leidžia pervežimo partneriams geriau panaudoti savo įrangą ir išteklius, o siuntėjams - geriau valdyti atsargų lygį. Tikslūs duomenys gali sumažinti riziką ir padidinti patikimumą, o tai naudinga krovinių siuntėjams, tiekėjams ir klientams. Duomenis galima bendrinti tarp įvairių verslo valdymo sistemų, taip pat TVS (transporto valdymo sistema). Taip produktas gali greičiau pasiekti savo galutinį klientą, kartu leisdamas partneriams patobulinti planavimą.


5: Vidinės automatikos nauda


Sandėlių valdymo sistemos suteikia galimybę panaudoti papildomas automatikos technologijas sandėlyje. Mobilieji prietaisai gali automatizuoti vidines darbo užduotis ir padėti pereiti nuo popierinių dokumentų prie elektroninio darbo ir veiklos fiksavimo. Tai supaprastina procesus ir užtikrina informacijos tikslumą.


6: Nuolatinis tobulinimas


Vienas svarbiausių sandėlio valdymo sistemos privalumų yra nuoseklūs atnaujinimai. Sandėlių valdymo programinės įrangos pardavėjai paprastai reguliariai pristato naujas funkcijas, kad atspindėtų dabartinę geriausią pramonės patirtį. Tai leidžia organizacijoms lengviau sekti naujausius pokyčius ir leidžia joms nuolat tobulinti savo procesus, pagrįstus šiomis naujovėmis.


Naudojant debesų SVS sistemą, nuolat tobulėti yra dar lengviau. Atnaujinimus ir naujas funkcijas galima automatiškai įdiegti į sistemą, sumažinant IT darbuotojų poreikį. Įmonės, naudojančios patalpų sistemą, gali gauti reguliarius atnaujinimus iš savo pardavėjų atsižvelgiant į jų sutarties sąlygas. Tai dar vienas pavyzdys, kodėl daugelis pirkėjų juda į debesį.


7: Geresni santykiai su klientais ir tiekėjais


Sandėlių valdymo sistemų nauda viršija pačios organizacijos gaunamą naudą. Esant tokiam dideliam atsargų matomumui ir galimybei planuoti siuntų gavimą, tiek tiekimo, tiek paklausos grandinės yra optimizuojamos naudojant SVS. Vienas iš akivaizdžiausių tiekėjų pranašumų yra sumažėjęs laukimas prie iškrovimo ir pakrovimo vietų. Klientai gali mėgautis patobulintu užsakymų vykdymu, sutrumpintu pristatymo laiku ir mažesniu užsakymų netikslumų kiekiu. Taip pagerės Jūsų verslo reputacija tarp klientų ir tiekėjų.


Spustelkite ir gaukite nemokamą demonstraciją© UAB Avilda 2023, saugomos visos teisės.

Įmonės kodas: 133881262 | PVM kodas: LT338812610 | Adresas: Veiverių g. 150, LT-46391, Kaunas, Lietuva

bottom of page